Jdi na obsah Jdi na menu
 


Venčení

25. 1. 2006

Venčení

Venčení psa je činnost, která samozřejmě patří do časového rozvrhu každého našeho dne. Máme to pěkně rozdělené mezi všechny členy rodiny. To proto, aby náš pejsek netrpěl a aby měl dostatečnou příležitost se nejen vylítat a vybít energii, ale taky vykonat svou přirozenou psí potřebu.

Při venčení jsem se seznámila s mnoha majiteli psů z okolí našeho bydliště, o kterých jsem dříve, když jsme neměli psa, vůbec nevěděla. Poznala jsem mezi nimi báječné lidi se kterými si rozumím. Naše rozhovory se ponejvíce týkají opět našich čtyřnohých mazlíků. Probíráme témata od krmení přes zdraví až k produktům psího trávení. Kdo má psa, pochopí. Kdo psa nikdy neměl, pomyslí si něco o beznadějném případu a nechápe.

Jak už jsem uvedla, protože se o venčení našeho Krejga střídáme během dne, předáváme si důležitou informaci a tou je, zda naše psisko ráčilo vykonat svou velkou potřebu, či nikoliv.

Důvod je prostý: abychom při dalším venčení věděli, co můžeme očekávat. A taky, jestli je vše v pořádku. Pro sdělení této informace u nás funguje slovo KA, nebo NEKA. Jestliže je totiž sdělování tohoto výsledku přítomna třetí, nic netušící osoba, nebývá tím co slyší tak moc pohoršena. Pro neverbální sdělení informace pak používáme smajlíka buď :-) nebo :-(

Nedávno se můj muž vrátil z procházky se psem a já vědoma si důležitosti toho, co uslyším a myslíc přitom na blaho našeho psa, ptala jsem se na výsledek. Manžel procházel okolo mne a jen tak mimochodem odpověděl: „Pes ano, já málem“.

25.1.2006

Odkaz na článek ve Zvířetníku:

http://neviditelnypes.zpravy.cz/p_zviretnik.asp?r=p_zviretnik&c=A060124_230339_p_zviretnik_dru

Obrazek