Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coursing Louny 2.srpna 2008

3. 8. 2008

V sobotu 2.8.2008 jsme se vydali po více jak měsíci opět závodit. Coursing v Lounech se koná již třetím rokem a areál kynologického cvičiště už známe. Tento bodovací závod pořádal společně agility klub OSA Hloubětín a CCC (Český coursingový klub)

V pátek, den před závodem, si mnoho přihlášených závodníků rozmýšlelo, zda vůbec na závody jet, neboť slunce pállilo po tropickém způsobu a v sobotu ráno zase zda v tom dešti nezůstat raděj doma v posteli. Den začínal drobným mrholením, což se mi moc nelíbilo, protože tráva byla mokrá a povrch klouzal a mohlo by dojít snadno k úrazu. Během dopoledne se však počasí umoudřilo natolik, že nepršelo a odpoledne dokonce vysvitlo sluníčko. Jak se říká: měli jsme štěstí!

Krejg startoval v prvním kole jako 11.běh a podařilo se mu získat třetí nejlepší bodové ohodnocení ze všech psů a to 85 bodů. Jelikož víc bodů měl jen tradičně skvělý polský chrt a jeden barzoj, byla jsem na Krejga náležitě pyšná! Jenže v kole druhém, kdy Krejg startoval už v 9. běhu, si milý můj pejsan usmyslel, že střapec přechytračí a začal mu nadbíhat. To se mu samozřejmě nevyplatilo, protože se ke konci běhu ztratil a střapec musel dohledávat. Takže si odnesl bodů jen 52. Celkem tedy 137 bodů.

Den to byl moc prima, seznámila jsem se s novými číňánky, kteří si přijeli vyběhat coursingovou licenci a to s labutěnkou - fenkou Paris Modrý květ a druhou labutěnkou - fenkou Fanny Čičiko a samozřejmě s jejich sympatickými majitelkami.

Tak snad číňánků bude jednou na startu stát víc; i když licenci dosud vlastní 4 čínští chocholatí psi, vidět běhat je moc není.