Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krejg - Mistr Čech 2006

18. 9. 2006

Mistrovství Čech se konalo  v neděli 17. září 2006 v Hluboké nad Vltavou v těsné blízkosti Loveckého zámečku a ZOO Ohrada. Počasí se vydařilo slunečné a velmi teplé, takže v odpoledních hodinách všichni vyhledávali stín pod stromy v zámeckém parku.

Nejprve nás trochu nemile překvapila neupravená trať (zřejmě překvapila i pořadatele, kteří si posekání louky včas objednali), kde byla vysoká, jen částečně posekaná tráva a dalo se tedy čekat, že se psi v závodě budou ztrácet. Nakonec přijel traktor a vysekal alespoň dráhu střapci. V závodě skutečně v prvním kole několik psů nedoběhlo. Mohlo to být způsobeno vlivem velkého tepla, které mohlo dělat zvláště chlupatým psům problémy, nebo také právě zablouděním ve vysoké trávě a ztracením návnady. Čínským chocholatým psům se podařilo postoupit do kola druhého. Mnoho páníčků se tu proběhlo se svými psy, nás nevyjímaje, protože jsme museli v půlce trati prvního běhu udělat druhý start - v místě přerušení - právě kvůli zabloudění psů, ale rozhodčí uznali, že to není naše chyba a tak druhý start nařídili.  Sparingpartnerkou Krejga byla osrstěná číňanka Lada Modrý květ. Ve druhém kole se Krejgovi dařilo téměř fantasticky, chvílemi v té vysoké trávě vůbec nebyl vidět, ale běžel jako střela. Udělal mi opět velikánskou radost a musím přiznat, že je to pes, který se pro coursing narodil.

Sešli jsme se tu s mnoha známými tvářemi a pejsky, z naháčích řad přijeli 4 peruánští naháči závodit a jeden malý peruán si přijel zkusit trénink. K vidění bylo mnoho štěňátek různých plemen, takže bylo i co pomuchlovat :o)

Toalety a voda byly zajištěny v zámeckém muzeu a perfektní byl stánek s občerstvením s širokou nabídkou nápojů i jídel. Skvělá možnost se nabízela v přestávce mezi běhy, kdy se mnoho majitelů vydalo na procházku zámeckým parkem. Protože jsou tato místa (zámek a Zoo) hojně navštěvována turisty, byly pro ně coursingové závody docela zajímavou atrakcí na podívání.

Závody probíhaly časově velmi dobře, nenastal žádný zádrhel a tak vyhlášení vítězů se konalo už v 16:00 hodin. Celkový dojem z Mistovství máme dobrý, všichni pořadatelé se snažili, seč mohli, byli vstřícní a ochotní. Rádi přijedeme na Hlubokou znovu.

Na fotografie ze závodů se můžete podívat v připojené fotogalerii, některá fota ještě přidáme později...