Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství Moravy 2008

11. 8. 2008

Opět letos (již potřetí) jsme byli účastníky coursingového závodu Mistrovství Moravy. Akci pořádá Moravskoslezský coursingový klub. Tentokráte se závod konal v jezdeckém areálu Rudná pod Pradědem v sobotu 9.8.2008.

Co nás vede k tomu, abychom vstávali ráno ve 3:30 hodin a jeli přes celou republiku se psem na závody? No, když nad tím tak přemýšlím, asi to bude v první řadě náš koníček. Když už máme psa a našli jsme pro něj zábavu, která mu pasuje a baví ho, tak je potřeba se tomu taky věnovat. Jistě jsou důvodem také známí, které jsme poznali právě díky kynologii a se kterými se pokaždé rádi vidíme. Prostě nás to baví!

Na místo jsme dorazili včas a prošli veterinární přejímkou. Závody začínaly v 9:00 hodin a první kolo bylo díky dobré organizaci rychle zvládnuto. Počasí nám přálo a i když k předpovídaným 24 stupňům mělo těch skutečných 17 daleko, zima nebyla, jen mokrá tráva a mraky převalující se nad náni s občasnou přeprškou drobných kapek. Ale v podstatě se dá říci, že pro běhání psů ideální počasí. Trať dlouhá 780m vedla přes tři překážky. První byl příkop, druhá klády a třetí lavice. Překonání každé z překážek se bodovalo navíc.

Mezi prvním a druhým kolem závodu začalo pěkně pršet, ale všichni jsme doufali, že je to jen přeháňka. A nemýlili jsme se. Do druhého kola začalo dokonce i nesměle svítit sluníčko.

Krejg měl tentokrát sparing partnera italského chrtíka Dizíka a já měla docela obavu, aby Krejgovi neutekl. První kolo závodu svedl Krejg přímo znamenitě a já jen žasla, jak je šikovný. Nejen, že za italáčkem nezaostával, dokonce byl v killu první!

Do druhého kola Krejg nastupoval natěšen, leč připaven přemýšlet. A tak i když zpočátku opět vedl v běhu, najednou si to rozmyslel a rozhodl se nadbíhat; tím pádem trochu ztratil orientaci a vynechal dvě překážky. I tak byl v druhém kole velmi dobře hodnocen a s celkovým součtem bodů 157 si odnesl titul Mistr Moravy 2008.

Škoda, že na závodě chybělo občerstvení a v místní restauraci měl ten den zrovna službu poněkud neschopný číšník, takže jsme raděj odešli bez jídla.

Těšíme se na další závody a na prima lidi!